Turgut Özal Ölümünün 31. Yılında Mezarı Başında Anıldı

Türkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, ölümünün 31. yıldönümünde Topkapı’daki mezarı başında İstanbul Valiliğinin düzenlediği törenle anıldı. Törene, Yılmaz’ın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, siyasi parti üyeleri ve Özal’ın çocukları Ahmet, Efe ve Zeynep Özal ile eşi Semra Özal katıldı.

“ÜLKEMİZİN GELDİĞİ NOKTAYA ÖNEMLİ KATKILARI OLDU”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Bugün, merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın, 8. Cumhurbaşkanımızın vefatının 31. seneyi devriyesi vesilesiyle Cumhurbaşkanlığımızı temsilen buradayız. Törene iştirak ettik. Aileye taziyelerimizi sunduk. Bir kez daha milletimizin başı sağ olsun diyoruz. Milletimize de taziyelerimizi sunuyoruz. Çok büyük bir siyaset ve devlet adamı Turgut Özal. Ardından yine çok büyük, tarihi önemde işler gerçekleştirmiş Menderes ve arkadaşlarını da ziyaret etme imkanı buldum. Her ikisi de ‘milletin adamı’ sıfatı taşıyan, milletin gönlünde yer etmiş büyük siyaset ve devlet adamları. Rahmetle anıyoruz, minnetle anıyoruz” dedi.

TURGUT ÖZAL KİMDİR?

Turgut Özal, 1927 yılında Malatya’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve mühendislik yapmaya başladı. Amerika’da Teksas Teknoloji Üniversitesi’nde ekonomi branşında eğitim aldı. 43. Türkiye Hükümeti döneminde Başbakanlık Müsteşarlığı ile DPT Müsteşar Vekilliği görevlerinde bulundu. 12 Eylül Darbesi’nden sonra Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı görevini üstlendi ve 1982 yılında görevinden istifa etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x